W poszukiwaniu smaku. Kalendarz imprez kulinarnych w październiku

Nie macie pomysłu na weekend? Wyruszcie szlakiem kulinarnych imprez. Poza degustacją regionalnych potraw, będziecie mogli wziąć udział w koncertach, wystawach lokalnych artystów, warsztatach... Zobaczcie, jakie wydarzenia kulinarne odbędą się w październiku.

Ten artykuł ma 2 strony:

Oktoberfest w Starym Browarze Rzeszowskim (Rzeszów)

W sobotę 1 października miłośnicy złocistego trunku muszą odwiedzić Stary Browar w Rzeszowie. Odbędzie się tam bowiem rzeszowski Oktoberfest.

Impreza nazwą oraz klimatem nawiązuje oczywiście do corocznego święta piwa, które odbywa się na przełomie września i października w Monachium.

W programie powrót piwa Marcowego na kran, muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Karczmarze, tańce i hulańce, liczne konkursy i zabawy.

III Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z UR” (Kraków)

Stoiska z żywnością tradycyjną i regionalną, porady żywieniowe, wykłady, warsztaty, występy artystyczne, wesołe miasteczko, gry i zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami - to tylko część atrakcji które czekają na odwiedzających III Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z UR”.

Impreza odbędzie się w najbliższy weekend w campusie Uniwersytetu Rolniczego.

Śląski Festiwal Kapusty (Wojsławice)

W niedzielę 2 października w Arboretum w Wojsławicach koło Niemczy (woj. dolnośląskie), odbędzie się szósta edycja Śląskiego Festiwalu Kapusty.

Wśród atrakcji m.in. zawody tradycyjnego szatkowania i kiszenia kapusty, konkurs na najsmaczniejsze dania z kapusty „Kapuściane szaleństwa” oraz degustacja potraw z kapusty.

Zobacz również: Zapraszamy do otwartej kuchni Michała Molendy

Imprezę uatrakcyjniają występy zespołów w ramach Konkursu Piosenki Biesiadnej „Biesiadowanie w kapuście” i zabawa ludowa.

Smak zapomnianych jabłek (Wrocław)

Również 2 października we Wrocławskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się jesienna impreza
promującą stare odmiany jabłek, które po latach zapomnienia cieszą się coraz większą popularnością.

Głównym punktem programu będzie wystawa kilkudziesięciu różnych odmian jabłek połączona z ich degustacją. Planowana jest także sprzedaż drzewek i krzewów owocowych ze szczególnym uwzględnieniem odmian historycznych oraz kiermasz nietypowych przetworów z jabłek.

Mazurski Dzień Ziemniaka (Kraplewo)

W najbliższą niedzielę (2 października) w Kraplewie na Mazurach królować będzie ziemniak.

Podczas imprezy będzie można spróbować potraw z ziemniaków, przygotowanych przez lokalnych restauratorów. Nie zabraknie więc pieczonych ziemniaków, placków, zup itd
.

Ponadto na stoisku Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka będzie można przyjrzeć się różnym odmianom ziemniaków i sadzeniaków. Dla odwiedzających przygotowano także liczne konkursy i zabawy.

IX Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej Natura Food (Łódź)

W dniach 7–9 października w hali Międzynarodowych Targów Łódzkich zapraszamy na IX Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej Natura Food. To najważniejsze wydarzenie branży ekożywności w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

„Targi to niepowtarzalna okazja do zapoznania się w jednym miejscu i czasie z szeroką ofertą produktów wysokiej jakości wytwarzanych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych producentów i przetwórców. Co roku Targi odwiedza ponad 12 tys. osób” - mówią organizatorzy.

Impreza kulinarna

XIII Dolnośląski Festiwal Dyni (Wrocław)

Gratka dla wszystkich miłośników dyni. 9 października we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się Festiwal Dyni. Impreza co roku przyciąga około 10 tysięcy odwiedzających.

Już od 6 października na terenie Ogrodu Botanicznego można będzie podziwiać wykonane przez pracowników i młodzież dekoracje z dyń. Spośród wielu punktów programu najważniejsze są trzy konkursy z nagrodami: na największą dynię (aktualny rekord to 640,5 kg!), najbardziej osobliwe owoce roślin dyniowatych oraz najsmaczniejszą potrawę z dyni.

Na kiermaszu można będzie kupić świeże dynie oraz przetwory z dyni i innych warzyw oraz owoców, miody, oleje roślinne, przyprawy, nasiona, wyroby rękodzielnicze. Festiwal urozmaicą występy zespołu muzycznego.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Turystyka kulinarna

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Kulinarne inspiracje:

Blok czekoladowy - niezapomniany przysmak rodem z PRL Grzaniec krok po kroku. Co wybrać - wino czy piwo? Jakich przypraw użyć? Chałwa - zrobić ją czy kupić? Przepis i ciekawostki Kuchnia niemiecka - to nie tylko golonka, piwo i sałatka zimniaczana Sękacz - skarb Podlasia Co dobrego zjesz na Podlasiu? Zapraszamy do Kuchni Otwartej Michała Molendy Odmiany placków ziemniaczanych Sekrety kuchni czeskiej Dla kucharzy i kinomanów, czyli moje TOP 7 filmów o jedzeniu Poznaj przepis na pleśniak i przypomnij sobie smak dzieciństwa Zupa krem. Z czym ją podać? Jedzmy jabłka! Śliwki - pyszny sposób na poprawę humoru Czy ciasto francuskie jest naprawdę francuskie? Gołąbki nie tylko w kapuście Kuchnia pachnąca lawendą Co powinny jeść osoby pracujące umysłowo? Imprezy kulinarne we wrześniu Co dodać do granoli? Pierogi, które zawsze się udają Kulinarna podróż po Włoszech Na czym polega fenomen food trucków? Zloty food trucków